Son güncellenme :06.05.2020 18:05

Anasayfa > Genel, Gündem > BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ŞEHİR MERKEZİNDE SOSYAL MESAFE DENETİMİ

06.05.2020 Çar, 18:05

ZABITA EKİPLERİNCE, 400 MAHALLEDE ANONS YAPILARAK VATANDAŞLAR UYARILIYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri tarafından yeni tip Corona Virüs’e (COVID-19) karşı verilen zorlu mücadele aralıksız sürdürülürken insan kalabalığının yoğun olduğu şehir merkezinde önemli bir çalışmaya imza atıldı. Bu kapsamda ekiplerce, bankaların ve ATM’lerin önünde, park çevrelerinde, banklarda sosyal mesafe kuralına hassasiyet gösterilmesi amacıyla 400 mahallede hem doğrudan hem de anons geçilerek vatandaşlar uyarılıyor.

Corona Virüs salgınının dünyayı etkisi altına almasıyla birlikte teyakkuza geçen ülkeler, enfeksiyonun bulaşma riskini ortadan kaldırmak için yürüttüğü çalışmalarına her geçen gün bir yenisini eklerken Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerince “pandemi” olarak adlandırılan virüse yönelik koruyucu önleyici tedbirlerin ne denli önemli olduğunu unutturmamak adına sosyal mesafenin sağlanması için şehrin kalabalık olduğu noktalarda gerek araçlarla anons yapılarak gerekse de doğrudan vatandaşlarla konuşularak uyarıda bulunuluyor.

YILMAZ: 400 MAHALLEDE SOSYAL MESAFE DENETİMLERİ SÜRDÜRÜLÜYOR

Konu hakkında açıklamada bulunan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Dr. Cafer Yılmaz, Corona Virüs’le mücadele kapsamında Büyükşehir Belediyesi olarak geniş çaplı bir denetim sürdürdüklerinin altını çizerek şunları aktardı: “Bunların arasında sosyal mesafe kuralına uyulması konusu da yer alıyor. Son açıklanan vaka verilerinden de anlaşılacağı üzere kentin iyi bir durumda olduğunu görüyoruz. Burada vatandaşlarımızın ve aldığımız tedbirlerin etkisi çok önemli. Başkan Fatma Şahin’in talimatları doğrultusunda şehrin kalabalık noktalarında anons uygulaması yapıyoruz. Şu ana kadar 400 mahallede sosyal mesafe denetimleri ve anonsları gerçekleşiyor.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.