Son güncellenme :07.01.2021 16:56

Anasayfa > Genel > BÜYÜKŞEHİR’DEN İSLAHİYE’NİN ALTYAPISINA 150 MİLYON TL’LİK YATIRIM

07.01.2021 Per, 16:56

BÜYÜKŞEHİR’DEN İSLAHİYE’NİN ALTYAPISINA 150 MİLYON TL’LİK YATIRIM

– ŞAHİN: ALTYAPI SORUNUN ÇÖZÜLMESİYLE ARTIK İSLAHİYE’DE KÜLTÜREL BELEDİYECİLİK YÜKSELEN BİR DEĞERDİR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İslahiye İlçesi’ne yapılan 150 milyon TL’lik altyapı yatırımlarıyla sorunların bittiğini belirterek ilçe için artık yükselen değerin “Kültürel Belediyecilik” olduğunu belirtti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteğiyle Gaziantep Valiliği koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen 20 bin tabletin dağıtımına İslahiye İlçesi’nde devam etti. İslahiye Farabi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep AK Parti Milletvekilleri Müslüm Yüksel, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer’in de katıldığı dağıtım töreni sonrası konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ilçenin altyapısına 150 milyon TL’lik yatırım yapıldığını söyledi. İlçenin altyapı sorunun bitirdiklerini aktaran Başkan Fatma Şahin, “İslahiye’de artık kültürel belediyecilik de yükselen bir değerdir” diyerek başta Yesemek Açık Hava Müzesi olmak üzere birçok değerinin tanıtılacağını, büyük bir cazibe merkezi olacağını vurguladı.

BÜYÜKŞEHİR İSLAHİYE ÇİFTÇİSİ İÇİN DESTEĞİNİ SÜRDÜRDÜ

Bölgeye yapılan yatırımlarla cazibe merkezi olması beklenirken arazilerinin sulanması için önem arz eden Kılavuzlu Barajı’nın için çalışmaların sürdürülüyor. Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Mutfağı’nın birçok özel lezzetinin yetiştiği topraklar için 24 farklı faaliyetle 4 bin 227 İslahiye çiftçisine hizmet götürüldü. Öte yandan verimin arttırılması ve çeşitliliğin korunması için destekler sürdürülürken, eğitim faaliyetleri devam ediyor.

ŞAHİN: İSLAHİYE EKONOMİSİYLE TAM BİR CAZİBE MERKEZİ, KUTUP YILDIZI OLUYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Fatma Şahin, konuyla ilgili yaptığı konuşmada ilçe ekonomisinin önemini vurgulayarak, “Yesemek ile ilgili yapılan yatırımlarla UNESCO Geçici Miras Listesi’nde ki tanıtımıyla büyük destek getiriyor. Ama en önemlisi ilçe ekonomisi. Bu söylediğim şey tarıma dayalı sulanabilir arazi, gıdanın üretilmesi, üretilen gıda için sanayi altyapısı ve bunu liman şehrine dönüştüren İslahiye. Tam bir cazibe merkezi ve kutup yıldızı oluyor. Şuna inanıyorum Ankara’da elimiz güçlü, başımızda valimiz koordine ediyor. Bize düşen ne ise ekiplerle bu gücü koordine ediyoruz. Dalga dalga bu güzellik bütün Gaziantep’e ve bölgeye yayılıyor” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.