Son güncellenme :31.10.2022 11:32

Anasayfa > Genel, Gündem > BÜYÜKŞEHİR’İN DÜZENLEDİĞİ ULUSLARARASI GAZİANTEP CUP TENİS TURNUVASI’NDA FİNALİSTLER KUPALARINA KAVUŞTU

31.10.2022 Pts, 11:32

BÜYÜKŞEHİR’İN DÜZENLEDİĞİ ULUSLARARASI GAZİANTEP CUP TENİS TURNUVASI’NDA FİNALİSTLER KUPALARINA KAVUŞTU

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Gaziantep Cup Tenis Turnuvası, final müsabakası ve ödül töreniyle son buldu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’te ilk kez uluslararası çapta düzenlenen Tenis Turnuvası’nda Fransız Corentin Denolly ile Romen Nicholas David İonel arasında oynanan final müsabakasını seyircilerle izledi.

Mehmet Şimşek Tenis Kompleksi’nde organize edilen turnuvada, rakibini 6-2’lik setlerle 2-0 yenen Romen tenisçi İonel ile ikinci sıraya yerleşen Fransız Denolly, ödül töreninde kupalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş’tan aldı.

Öte yandan 29 Ekim’de final maçı oynanan Çift Erkekler kategorisinde Sarp Ağabigün ve Mert Özdemir ile karşı karşıya gelen Corentin Denolly ve Damain Wenger ise 6-3 ve 6-2’lik setlerle rakiplerini 2-0 yenerek birincilik kürsüsüne yerleşti.

ŞAHİN: TENİS BİR AKIL, BİR DİSİPLİN OYUNUDUR

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’in bir spor şehri olma noktasına doğru gittiğini belirterek, şunları söyledi:

“Bu turnuvada bulunan tenisçilerimizi Gaziantep’te ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılına doğru gidiyoruz. Cumhuriyet Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kuruldu. Cumhuriyet fırsat eşitliğidir. Cumhuriyet, erdemli ve faziletli futbolcu yetiştirmek demektir. Bize Cumhuriyetin verdiği ilhamla yeni sporcularımızın tenisçilerimizin ünlü tenisçi Roger Federer gibi başarılı bir kariyere sahip olmasını istiyoruz. Gaziantep’teki tenisçilerin adından sıkça söz ettiren yetenekli tenisçiler gibi bir kariyere sahip olmasına değin, bayrağımızı bütün dünyaya gösterene kadar hiç durmadan çalışacağız. Tenisin bir akıl oyunu, bir disiplin olduğunu bugün oynanan final müsabakasıyla bir kez daha gördük. Tek başına yetenek yetmiyor, bu sporda tam bir akıl oyunu var. Tenisin dili yaşamın dilidir. Eğer teniste başarılıysanız hayatta da başarılısınızdır. Tenisçi demek centilmen sporcu demektir.”

DURMUŞ: BÖYLE GÜZEL ORGANİZASYONLARIN YAPILMASI İÇİN YEREL YÖNETİMLER OLMAZSA OLMAZIMIZ

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ise Gaziantep ev sahipliğinde düzenlenen tenis turnuvasının çok güzel bir final ile son bulduğunu ifade ederek, “Gaziantep’te bugün ilk kez uluslararası bir turnuva düzenleniyor. Bu turnuvanın yapılmış olması, Türk tenisinin her gün ileriye giden, her gün yükselen çizgisini çok fazlasıyla gösteren bir delil olmuştur. Böyle güzel organizasyonların yapılabilmesi için yerel yönetimler olmazsa olma

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.