Son güncellenme :09.12.2021 15:18

Anasayfa > Genel > CHP Lideri Kalender Plaza da Konuştu

09.12.2021 Per, 15:18

KILIÇDAROĞLU : BEN BİLDİĞİNİZ POLİTİKACILARDA DEĞİLİM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  Urfa ziyareti öncesi geldiği Gaziantep’te bazı sivil toplum kuruluşları ile düzenlenen yaptığı konuşmada ben bildiğiniz politikacılardan değilim içim neyse dışımda odur dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu ; Ben, bildiğiniz politikacılardan değilim. İçim neyse dışım da odur. Neyi düşünüyorsam rahatlıkla söylerim. Evine helal ekmek götüren her kişinin başımın üzerinde yeri var. Zengin bir kültürümüz var. Köyden köye geleneklerimiz var. Oyun havalarımız, masallarımız değişiyor. Biz, bunları kavga nedeni yaptık. Yahu bunlar bizim zenginliğimiz. Ne kadar çok türkümüz, dengbejimiz, uzun havalarımız olursa zenginliğimiz. Biz, bütün bu zenginliği dünyaya duyurmak zorundayız.dedi.

 KİM BU KEMAL KILIÇDAROĞLU ?

Kim bu Kemal Kılıçdaroğlu? Televizyonlarda görüyorsunuz. Bağırıyor, çağırıyor, konuşuyor… Ama kim bu adam? Kendimi anlatayım. 7 çocuklu bir aileden geliyorum. Rahmetli annem okuma yazma bilmezdi. Büyükannem de bilmez. 7 kardeşten üniversiteye giden sadece benim. Diğer kardeşlerim bazıları işçi, bazıları memur olarak emekli oldu. Kimin ne yaptığını kimse bilmez.

Üç evladım var iki kız, biri oğlan. Onların da eli ekmek tutuyor. Biri İstanbul’da avukatlık yapıyor. ‘Bir CHP’li belediye binasından içeri girmeyeceksin’ dedim. Yarın dedikodusu olur, neden olsun? Siyasete girdiğim gün mal varlığımı internet siteme koydum. Gayet açık. Vicdanen rahatım. Ne kazandıysam alın teriyle kazandım. Ben isterim, bütün siyasetçiler böyle yapsın. Siyasetçinin temiz olması lazım. Ben demem, ‘Benim hiç hatam olmamıştır’. Her birimizin olabilir. Önemli olan tekrar etmemektir.dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.