Son güncellenme :16.03.2021 15:41

Anasayfa > Genel > “HER MAÇI FİNAL GİBİ DÜŞÜNMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

16.03.2021 Sal, 15:41

Büyükekşi “Hedeften şaşmadık”

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, gündeme ilişkin değerlendirmelerde yaparak Denizlispor karşısında aldıkları galibiyetten dolayı mutlu olduklarını , Malatyaspor karşısında da üç puan hedefleyeceklerini ifade etti.

“HER MAÇI FİNAL GİBİ DÜŞÜNMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Ligde bulundukları konum itibariyle asla rehavete kapılmamaları gerektiğini ve performansın artarak devam etmesi gerektiğini dile getiren Kulüp Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Ligde sezon sonuna doğru yaklaştıkça her karşılaşmanın, puanın da önemi daha da artıyor. Rakibimiz ligde kalma mücadelesi yaşadığından dolayı elbette onlar için çok önemli bir karşılaşmaydı. Ancak biz de üst sıralarla olan ilişkimizi kesmeye niyetli değiliz. Denizlispor karşısında da sahada bunu gerçekleştiren bir takım vardı. İlk dakikadan, son dakikaya kadar galibiyet için mücadele ettik ve hak ettiğimiz bir galibiyet almayı başardık. Her maç final gibi düşünmeye devam etmek zorundayız, her puanın öneminin bilincindeyiz. Geçtiğimiz sezon olduğu gibi rakiplerimizin durumlarına saygı duyuyoruz ancak tek önceliğimiz kulübümüzün başarısı. Bu galibiyetle birlikte ligde üst sıralarda kalmayı sürdürdük. Eksik olan oyuncularımızın da yavaş yavaş aramıza katılıyor olması gücümüze güç katmaya devam edecek” dedi.

“HEDEFİMİZİ İLK BEŞ OLARAK BELİRLEMİŞTİK”

Sezon başında yaptığı açıklamalarda hedeflerinin ilk beş sıra olarak belirlediklerini ve bu hedef doğrultusunda ilerlediklerini dile getiren Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Sezon öncesi planlamamızı yaparken hedefimizi ilk beş sıra olarak belirlemiştik. Bu doğrultuda transfer politikası izleyip, ona göre hareket ettik. Nitekim şuan 46 puanla altıncı sıradaki rakibimizle aynı puanı paylaşıyoruz. Beşinci sırada bulunan Alanyaspor ile aramızda sadece üç puanlık bir fark bulunuyor. Bu hedefimizden asla kopmayacağız ve taraftarlarımızı mutlu etmeyi sürdürmek istiyoruz. Gaziantep şehri her alanda olduğu gibi futbolda da bu ülkenin en önemli değerlerinden biri olmak zorunda. Bunu yerine getirebilecek bir takımımız ve yönetim kurulumuz var. Herkes sorumluluklarının farkında olarak, çalışmaya devam edeceğiz. Sezon sonunda hedefimizi gerçekleştirirsek büyük bir başarının da altına imza atmış olacağız” dedi.

“18 GÜNLÜK ARAYI EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Süper Lig’in 31. Haftasında konuk olacakları Malatyaspor maçının ardından yaklaşık 18 günlük bir araya gireceklerini ifade eden Mehmet Büyükekşi, “Bu hafta konuk olacağımız Yeni Malatyaspor maçının ardından ilk olarak milli takım maçları nedeniyle lige ara verilecek, sonraki haftayı da bay olarak geçireceğiz. Nitekim yaklaşık 18 günlük bir araya sahip olacağız. İlk olarak bu karşılaşmadan en iyi skoru alıp, daha sonra da iyi bir kamp dönemi geçirmek zorundayız. Hocamız Sa Pinto ile de yaptığımız görüşmelerde bunun altını çiziyoruz. Sonrasında yaklaşık 40 günlük süreçte ona yakın maç oynayacağız. Bu arayı iyi değerlendirdiğimiz takdirde üst sıralara daha da yaklaşacağımıza inanıyorum. Yeni Malatyaspor maçının ardından, en iyi şekilde kamp sürecini tamamlayıp ligin son düdüğüne kadar ayakta kalıp, fark yaratan bir takım olmak istiyoruz” dedi.

 

“YENİ MALATYASPOR MAÇI ÇOK ÖNEMLİ”

Hafta sonu deplasmanda konuk olacakları Yeni Malatyaspor maçının kendileri adına büyük önem arz ettiğini ifade eden Başkan Mehmet Büyükekşi, “Hem zirveyi, hem de küme düşme hattını yakından ilgilendiren karşılaşmalar oynamaya devam ediyoruz. Ligde asla kolay maç yoktur, bunun birçok örneğini yaşadık. Rakibimiz de oldukça saygıyı hak eden ve güçlü bir takım. Ancak bizim elimizden geleni yaptığımız sürece bu ligde yenemeyeceğimiz takım bulunmuyor. Oyuncularımıza ve teknik heyetimize bu karşılaşmanda da galibiyetle ayrılacakları konusunda güveniyoruz. İnşallah alacağımız bu galibiyetle birlikte liglere verilen araya moralli bir şekilde gireceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.