Son güncellenme :20.02.2021 16:02

Anasayfa > Genel, Gündem > Komada geldiği ANKA’dan yürüyerek çıktı

20.02.2021 Cts, 16:02

Komada geldiği ANKA’dan yürüyerek çıktı

Gaziantep’te geçirdiği trafik kazası sonrası bilinci kapalı halde Gaziantep Özel Anka Hastanesi getirilen 16 yaşındaki Mehmet Durmaz gerçekleştirilen başarılı ameliyat sonrası eski sağlığına kavuştu.

Gaziantep’te meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan 16 yaşındaki Mehmet Durmaz, ambulansla Gaziantep Özel Anka Hastanesi’ne getirildi. Bilinci kapalı olarak getirildiği hastanede, ağır beyin travması geçirdiği ve sol bacağında kırık olduğu tespit edilen hasta hemen ameliyata alındı. Gaziantep Özel Anka Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. İsmail Demir tarafından riskli olmasına rağmen başarıyla gerçekleştirilen 3 ameliyatın ardından hayata gözlerini yeniden açan Durmaz, sol uyluk kemiğindeki kırık sebebiyle de Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç.Dr. Mustafa Işık tarafından operasyona alındı. Başarılı geçen operasyonların ardından 1,5 aylık yoğun bakım sürecini tamamlayarak medikal servise alınan hastanın durumu hızla düzeldi.

Zor ve riskli operasyonu gerçekleştiren Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. İsmail Demir, hastanın durumu ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Hastamız geçirmiş olduğu trafik kazası sonrası bilinci kapalı olarak hastanemize getirildi. Yapılan tetkikler sonucu kafa kemiklerinde kırıklar, beyininde ciddi kanamalar, beyin ödemi mevcuttu. Ayrıca sol uyluk kemiğinde kırık mevcuttu. Hastamızı beyin kanaması nedeni ile acil olarak ameliyata aldık. Kafa tıravmasına bağlı ağır beyin hasarı nedeni ile beyin çok ödemliydi. Bu sebeple ameliyat bölgesindeki kafa kemiğini karın bölgesine koymak zorunda kaldık. Hastamızın tedavi sürecinde beyin hasarına yönelik ikinci ameliyatını gerçekleştirdik. Bu ameliyatta sol uyluk kemiğindeki ķırık da hastanemiz Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Işık tarafından opere edildi. Üçüncü ameliyatımızda ise ilk ameliyatta karın bölgesine koyduğumuz kemiği tekrar eski yerine yerleştirdik. Yoğun Bakım tedavisi sonrası hastamızı servise alarak tedavisini tamamlayıp taburcu ettik. Operasyonun ardından iyileşme sürecisini takip ettik.

 

“Yeniden doğmuş gibiyim”

 

41 günlük yaşam savaşını kazanan ve 6 ay sonra tamamen iyileşip hastaneye kontrol için gelen 16 yaşındaki Durmaz, “Adeta yeniden doğdum. Doktorlarıma çok teşekkür ediyorum.“dedi

Oğullarının yeniden hayata dönmesinin sevincini yaşayan Durmaz Ailesi, “ANKA Hastanesi’nin özveri ile çalışan doktorları Op. Dr. İsmail Demir ile Doç. Dr. Mustafa Işık’a 41 günlük süreçte gösterdikleri özen ve titiz çalışmaları nedeniyle teşekkür ederek,“Bu zorlu süreçte ümidimizin zaman zaman tükendiği oldu. Ancak bu esnada doktorlar ve hastane çalışanları bize her zaman moral verdi. Anka Hastanesi’ne çok güvendik ve oğlumuzu kucaklayacağımız anı bekledik. Aradan geçen süre içinde de oğlumuz tamamen iyileşti. ANKA Hastanesi yönetiminden ve çalışanlarından Allah razı olsun. Herkese Anka Hastanesi’ni tavsiye ederiz.“diye konuştu

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.