Son güncellenme :09.03.2021 13:43

Anasayfa > Genel > KORKUT KÜÇÜKCAN’IN PROJESİNİ ÇİZDİĞİ OKULDA ADI YAŞATILACAK

09.03.2021 Sal, 13:43

KORKUT KÜÇÜKCAN’IN PROJESİNİ ÇİZDİĞİ OKULDA ADI YAŞATILACAK

Şehitkamil Lions Kulübü İlkokulu’nda Küçükcan Kütüphanesi törenle açıldı.

Geçtiğimiz yıl elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden Korkut küçükcan adına Şehitkamil Lions İlkokulu’nda kütüphanenin açılış törenine Küçükcan ailesi ve Gaziantep Lions Kulübü üyeleri katıldılar.

Korkut Küçükcan projelendirdiği Şehitkamil Lions İlkokulu  Gaziantep Lions Kulübü katkılarıyla yapılarak  Milli Eğitim’e devredilerek öğretime devam ediyor.

Gaziantep  Şahinbey Lions Başkanı Esin Çayıragası açılışta yaptığı konuşmada Gaziantep’in  Korkut Küçükcan gibi iyi insanı kaybetme üzüntüsünü paylaştıklarını ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti;

Bizim için çok anlamlı bir günde çok sevdiğimiz Korkut Küçükcan için burada toplandık. Korkut Küçükcan’ın ölümü şehrimiz için çok büyük bir kayıp. Kütüphanenin yapılmasıyla  onun adı bu salonda yaşayacak. Mekanı cennet olsun. İnşallah burada okuyan çocuklarımız da buradan faydalanırken  Korkut gibi başarılı bir insan olur”

2019-2020 Federasyon Başkanı İlknur Türkkan ise yaptığı konuşmada; “Bir taraftan çok buruk, bir taraftan da farklı duygularla burada bulunuyoruz. Bir genç insan yalan dünyadan kopup da gönül dağında bu kadar sevilir mi , böylesine bir iz bırakır mı. Ölümünde akın akın ziyaret eden insanları gördükçe Korkut’un  ve babası Kemal Küçükcan’ın ne kadar sevildiğini görmüş olduk.

Mesleğindeki o güzelliğinden titizlikten dolayı o kaybı yaşadık. Ama görüyoruz ki projesini yaptığı bu okulda yine adı yaşayacak. Gençler bu güzel resmi gördüğünde , okuduğunda yaşadığı şeylerin ne kadar kıymetli olduğunu görecek” dedi.

Korkut Kücükcan’ın babası Kemal Küçükcan ise ;”Ben de Şahinbey Lions kulübüne ve katkısı olan bütün herkese, okuldaki hocalarımıza, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.