Son güncellenme :14.08.2021 18:08

Anasayfa > Genel > MERSİN GAZİANTEP YOLCU  SERVİSLERİNDE ŞİKAYETLER BİTMİYOR

14.08.2021 Cts, 18:08

MERSİN GAZİANTEP YOLCU  SERVİSLERİNDE ŞİKAYETLER BİTMİYOR

Gaziantep-Mersin ve Mersin den Gaziantep’e yolcu taşımacığı yapan şehrimizin öğrenci servis firmalarından maalesef bu yaz boyunca da şikayetler devam etmekte yolcular mağdur edilmektedir.

Yıllardır evden alıp eve bırakma yöntemi ile çalışan bu firmalar özellikle yolcuların yoğun olduğu günlerde düzensiz ve kuralsız çalışmaları nedeni ile  yolcuları perişan etmekte düzensiz ve kuralsız çalışmaları nedeni ile yolcuların şikayetlerini  lakayt bir şekilde karşılamakta  bugün olmazsa yarın veya bu servis de sizi  unutmuşuz ne fark eder sizi akşam yollayalım diye  dalga geçer tavırlar sergilemektedirler .

Pazar günü saat 16  da mersin den gelmek için 1 gün önceden yer ayırtan yolcular belirttikleri sitenin önüne saat 16  da gitmelerine ve yetkili kişiyi aradıklarında tamam sizi birazdan arayıp alacaklar siz bekleyin demelerine ve defalarca yolcunun aramasına rağmen saat 18 ‘e kadar telefonları açmayan firma yetkilisi daha sonra yolcuyu başka birine yönlendirmiş o kişide sizi burada unutup gitmişler bir sizi göndermeye çalışacağız deyip oyalamış daha sonrasında sizi şimdi gönderemiyoruz isterseniz sizi akşam 22 de veya yarın  yollayalım  cevabı vermişlerdir.

Mersin de Ağustos sıcağında yol üzerinde yanında eşyaları ile 2 saat bekleyen yolcu daha sonra otogar dan otobüs ile şehrine gelmiştir.

Firma  yetkilisi  daha sonra arandığında yolcu çoktu karışıklık olmuş cevabı alan yolcular bundan böyle biz ve tanıdıklarımız bir daha bu servisleri kullanmayacağız  daha konforlu ve daha ucuz olan otobüs firmalarını tercih edeceğiz demektedirler.

Yolcuların en çok şikayet ettiği Ballı Turizm firmasının ilk başlangıç yerinden yolcuları alıp doldurduğu daha sonraki yolcuları rezerve yaptıkları ve bekledikleri halde almadan gidip kendi çıkarlarını düşündüğü belirtilmektedir.

Yine bu firmalardan Gazi-tur firması da kendilerine emanet edilen emanetleri  unutuldu veya araba arızalandı  diye  teslim etmemiş vatandaşların mağduriyetlerine sebep vermişlerdir.

Günü kurtarmak isteyip hazır yolcuları doldurup diğer yolcuları bekletip almayarak bu işi yapmaya çalışan bu firmalardan bazıları için vatandaşlar şu yorumları yapmışlardır

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.