Son güncellenme :24.06.2021 17:08

Anasayfa > Genel, Gündem > ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN ÇİFTÇİ VE HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİNE 6.800 ÇİFT ÇİZME

24.06.2021 Per, 17:08

Çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine önemli desteklerde bulunan Şahinbey Belediyesi hayvan yetiştiricilerinin işlerinde kolaylık sağlayacak 6.800 çift çizme dağıtımı gerçekleştiriyor.

Hayvan yetiştiricilerine 24.325.000 kg yem, 3.656 adet büyük ve küçükbaş hayvan, 242 adet süt sağım makinası dağıtıp, 46 köyün 38.245.000 m2 mera alanını gübreleyerek yeni otların yetişmesini sağlayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu şimdi de kadınların ahırlar da giymesi ve kışın ayaklarının üşümemesi için 6.800 çift çizme dağıtıyor.

BAŞKAN TAHMAZOĞLU’NA TEŞEKKÜR EDERİZ

Osmanlı Mahalle Muhtarı Arif Durmaz, verilen desteklerle köylünün yüzünün güldüğünü belirterek “Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun vatandaşa vermiş olduğu destekler takdire şayan. Çiftçilerimiz ve hayvan yetiştiricilerimiz verilen desteklerden memnun. Başkanımızın sayesinde çiftçilerimizin ve hayvan yetiştiricilerimizin yüzü güldü. Çiftçiye arpa-buğday tohumu, gübre, zeytin-fıstık fidanı, meyve, sebze fidesi, mercimek, yonca ve slajlık mısır tohumu dağıttı. Hayvan yetiştiricilerine küçükbaş-büyükbaş hayvan, meralara gübre, su kuyusu, hayvan yemi, süt makinası verdi. Şimdide kadın çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine çizme hediye ediyor. Allah kendisinden razı olsun” diye konuştu.

Şahinbey Belediyesi’nin vermiş olduğu çizmelerden alan Züleyha Gökbulut “Şahinbey Belediyesi köyümüzün yollarını yaptı, küçük-büyükbaş hayvan ve yem verdi. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu işlerimizde kolaylık olsun diye bizlere süt sağım makinası ve çizme verdi. Allah kendisinden razı olsun” dedi.

Nermin Çağlayan, Şahinbey Belediyesi’nin desteklerinden memnun olduklarını belirterek “Başkanımız bizlere daha önce hayvan desteğinde bulunmuştu. Arkasından hanımların süt sağımını kolaylaştırmak için süt sağım makinası verdi. Şimdide bizlere çizme hediye ediyor. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na çok teşekkür ederim” dedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na verilen desteklerden dolayı teşekkür ederek, Gülizar Yalçın “Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, bizlere babanın oğula yapmayacağı desteklerde bulundu. Onun sayesinde yoksulların yüzü güldü. Bizlere hayvan, yem, süt sağım makinası verdi. Şimdi de kadınlara çizme hediye ediyor. Allah kendisinden razı olsun” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.