Son güncellenme :28.10.2021 14:42

Anasayfa > Genel > AHMET ÖZSÖYLER KÖŞE: EY CHP ; HİÇ DEĞİLSE KARKAMIŞ KAYBEDİLMESİN!

28.10.2021 Per, 14:42

Büyükşehir Belediyesi için aday dahi çıkarmayan CHP Gaziantep’de Araban ve Karkamış Belediyelerini  onu da aday olan başkanların şahsi çalışmaları ve halk tarafından sevilmeleri ile alarak hiç değilse bu 2 belediye ile yetinelim hiç ten se 2 iyi anlayışına girdi.

CHP den seçilen Araban Belediye Başkanı  Hasan Doğru seçildikten sonra ne yapacağını bilmez bir şekilde birkaç hamle proje çalışması  yaptı ama iktidar yanında olmadığı için bir şeyler de  yapamadı .

İktidar yanında olmadığı gibi yanında olması gereken partilileri de yardımcı olması gerekirken daha çok köstek olup yıllar sonra kazanılan belediye den hep nemalanmak hevesine girip başkanın işini daha çok zorlaştırdılar. Zaten elde avuç ta bir  geliri olmayan Başkan da kendi partilileri ile uğraşmaktan bıkıp Ak Partiye geçti .

Aslında hatta iyi de yaptı hem iktidar yanında olup Araban için daha verimli çalışmalar yapmaya başladı hem de Nemalanmak peşinden olan ve sürekli belediyeye partili girdirmek için uğraşan CHP  örgütünden uzaklaşmış oldu.

İl başkanı kayyum olan ilçe başkanları olmayan ne zaman olacağı da halen bilinmeyen CHP de Gaziantep’in elinde tek kalan Karkamış Belediyesi de her an gitmek üzeremi acaba ?

İlk seçildiği günlerde ziyaret ettiğimiz Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan kişiliği, vizyonu, bilgi ve becerisi ile Karkamış ilçesi için adeta bir şans olmuştu. Başkan Doğan heyecanla ilçeye yapılacak projelerden bahsetmiş bütün enerjisini Karkamış için harcayacağından bahsetmişti, Ancak geçtiğimiz günlerde tekrar ziyaret ettiğimiz Başkan Ali Doğan’ın  o enerjiyi kaybetmiş  olduğunu üzülerek gördük.

Kendisi  halen Karkamış için bir şeyler yapma çalışması içinde olduğunu söylemiş olsa da yaptığımız araştırmalarda Başkana aynen Araban da da olduğu gibi hatta çok daha fazlasını kendi partilileri yapmakta başkana destek olmak bir yana köstek olmak için uğraşmaktadırlar.

Dürüst, kişilikli ve çalışkan olan Başkan Ali Doğan dan istekler bitmemekte başkanın dürüst çalışması kendi çıkarlarına uymadığı için partililerce engellenmekte hatta diğer partilerle başkanı yıpratmak için işbirliği yapılmakta olduğu söylenenler arasında bulunmaktadır.

EY Gaziantep ‘i gözden çıkaran CHP Genel Merkezi ve 2 milletvekili (İl başkanı zaten kendi aleminde )

İlçe teşkilatlarında ve belediyelerinde olmayan ,bir tek Karkamış ta olan CHP bayrağına bari burada sahip çıkınız başkanın yanında yer alıp başkanın Karkamış Halkına hizmet etmesine destek verip çıkar peşinde olanları değil başkanı sahiplenip 9 ilçede tek kalan CHP bayrağını hiç değilse en küçük ilçemiz Karkamış’tan indirtmeyiniz

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.