Son güncellenme :21.01.2021 16:44

Anasayfa > Genel, Gündem > ŞAHİNBEY ZABITASI 2020 YILINDA 144.503 İŞYERİNİ DENETLEDİ

21.01.2021 Per, 16:44

Şahinbey Belediyesi Zabıta ekipleri halkın sağlıklı ürünler tüketebilmesi için birçok iş yerine denetimlerini sürdürmeye devam ediyor. Özellikle halkın bilinçli tüketici olmasını sağlamak için bir çok projeye imza atan Şahinbey Belediyesi Zabıta Ekipleri iş yerlerinde hijyen kurallarına uyulmasına büyük önem veriyor. Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri 2020 yılı içerisinde 144.503 iş yerini denetlerken, 105.962 iş yerine ihtar verildi.

“ZABITA EKİPLERİMİZ 24 SAAT HİZMETTE”

Amaçlarının halkın sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak olduğunu kaydeden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, zabıta ekiplerinin günün 24 saati görev başında olduğunu ve büyük bir özveri ile çalıştığını söyledi.

Zabıta ekiplerimiz hijyene önem vererek, mesai saati gözetmeksizin kullanılan ham maddenin işlenişini görebilmek adına denetimlerini işin yapılmaya başladığı saat aralığı ne olursa olsun görevlerinin başında olduğuna dikkati çeken Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Zabıta ekiplerimiz vatandaşlarımızdan gelen her türlü şikayeti dikkate alarak, konuyla ilgili gerekli çalışma ve denetimleri anında yapmaktadır. Gıda ve bozuk ürün konularında vatandaşlarımız da duyarlı davranmalı. Her türlü şikayet ve ihbarlarını zaman geçirmeden belediye veya zabıta ekiplerine bildirmeliler. Bu sayede insan sağlığını tehdit eden unsurlar, vatandaşımıza zararı dokunmadan engellenecektir. Zabıta ekiplerimiz ayrıca geçtiğimiz yıl tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüs ile ilgili olarak maske, mesafe ve hijyen denetimleri yaparak vatandaşların salgının yayılmasını engellemek adına önemli çalışmalara imza atmış ve çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Vatandaşlarımızın sağlığı bizler için her zaman önemlidir bu anlamda çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.