Son güncellenme :10.08.2021 15:13

Anasayfa > Genel > ÜÇ KIZ KARDEŞ

10.08.2021 Sal, 15:13

Biz, aynı aile ortamında yetişmiş birbirinden farklı üç kız kardeşiz. Aileye ortanca çocuk   olarak teşvik eden ben; kardeşlik duygusunu en güzel şekilde yaşadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Ailenin ilk çocuğu olan ablam; el bebek gül bebek yetiştirilmiş. Babaanne, dede, halalar ve teyzeler tarafından şımartılmış, her zaman çok sevilmiş. İnadından hiçbir zaman ödün vermeyen bu genç kız bilgisayar bölümünden mezun olduktan sonra önce iş hayatına sonra evlilik kervanına katılmış.

Ailenin ortanca çocuğu; daha az şımartılmış ama yine teyzeler halalar tarafından sevgiyle büyütülmüş. Ablasının kitap okuma tutkusunu, müzik dinleme arzusunu, pasta yapma isteğini, insanlarla çabuk kaynaşma özelliğini her zaman kendisine örnek almış. Ortaokul yıllarında karar verdiği meslek seçimini gerçekleştirmiş, evlilik hayatına atılmıştır.

Ebeyevler,iki kız evlattan sonra, bir de erkek evladasahip olur muyuz acaba diye üçüncü çocuğu istemişler. Tatattaaam o da kız olmuş. Böylece üç kız kardeş tamamlanmış.

Evin küçüğü olmasına rağmen şımartılmamış. Her zaman kararlarını kendi alan, ayakları üzerinde daha sağlam basan bir kız yetiştirilmiş. Ailenin hazır cevap olanı, mutfak işlerinden kaytaranı, sınavlarına son gün çalışanı ve en dobra konuşanı olmuş. Sosyoloji bölümü tamamladıktan sonra o da evlilik hayatına katılmış. Adları birbirine uygun olsun diye isimleri; Arzu-Aysu-Cansu konulmuş.

Farklı özellikleri olan bir odayı paylaşan üç kız kardeş her zaman uzlaşacak bir yol bulmuş. Kavgaları en fazla söz dalaşı ya da birkaç gün konuşmama eylemi olmuş. (Saç başa hiç girmemişler.) Birbirlerinin sevinçleri çarpan, üzüntüleri bölen, sohbet etmekten uykuya dalamayan üç kız kardeş..

Birbirinin ödevlerine yardım eden; yüksek sesle müzik dinlemeyi seven, ev işlerini paylaşan, bazen çayı sen koy yok sen diz bulaşığı diye tatlı sürtüşmeler yaşayan, yeri gelince birbirlerinin açıklarını kapatan üç kız kardeş..

Anneyle yapılan kahve sohbetleri, babama bence sen söyle muhabbetleri, o kolyeyi ben takacaktım ama kavgaları, odada geceleri ben kitap okuyacağım ışık açık kalsın hayır ben uyuyacağım ışık kapansın atışmaları hiç bitmeyen üç kız kardeş..

Önce üniversite için evden ayrılma aşamasıyla sonra evlilik hayatı için kendi evini kurma telaşıyla ayrı ortamlarda olsalar da her zaman kardeşlik bağıyla birbirlerine destek olmuşlardır.

Kendini hiçbir zaman yalnız hissetmemek, seni tüm samimiyetiyle dinleyen kız kardeşlere sahip olmak ne büyük bir şans. Onlar benim iyiki’lerim.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.