Son güncellenme :04.01.2021 16:08

Anasayfa > Genel > BÜYÜKŞEHİR SURİYE’DEKİ ÖĞRENCİLERE YARDIM MALZEMESİ DAĞITTI

04.01.2021 Pts, 16:08

BÜYÜKŞEHİR SURİYE’DEKİ ÖĞRENCİLERE YARDIM MALZEMESİ DAĞITTI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl ve Şehitkamil İlçe Başkanlığı iş birliğinde Suriye’de yaşayan üniversite öğrencilerine ve çocuklara; 100 Mont, 500 ayakkabı, 100 Gıda Kolisi, 1000 maske ve oyuncak dağıtıldı.

Sınır komşusu olarak Suriyeli ailelere gerek yurt içinde gerekse de anavatanlarında gerçekleştirdiği yardımlara bir yenisini daha ekleyen Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Gençlik Vakfı İl ve Şehitkamil İlçe Başkanlığı iş birliğinde hazırladığı yardım kamyonunu Afrin’e ulaştırdı. Yardım ekibinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu, Afrin Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Habib Özkan, TÜGVA Gaziantep İl Başkanı Mahmut Tekin, TÜGVA Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Satıcı ve yönetim kurulu üyelerinin katılımlarıyla, Azez Eğitim Fakültesi ve Afrin Eğitim Fakültesi gidilerek belediye çalışanları, üniversite personelleri ve TÜGVA gönüllüleri tarafından 100 Mont, 500 ayakkabı, 100 Gıda Kolisi, 1000 maske ve oyuncak dağıtıldı.

Yardım kamyonunun öğrencilere ulaştırılmasının ardından öğrencilerle sohbet eden Büyükşehir Belediye Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanı Efiloğlu, ihtiyaç durumunda sınır ötesinde de Suriyeli öğrencilerin yanlarında olduğunu vurguladı.

Afrin Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Habib Özkan ise yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediyesi ve TÜGVA il ve ilçe yönetimlerine teşekkür ederek sürekli olarak desteklerini beklediklerini yineledi.

Konuşmaların ardından öğrencilerle sohbet eden protokol, günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.