Son güncellenme :23.10.2020 13:43

Anasayfa > Genel, Gündem > CAMBRIDGE ASSESSMENT ENGLISH SINAVLARI GKV’DE

23.10.2020 Cum, 13:43

Cambridge Assessment English sınavları 24 Ekim 2020 Cumartesi günü GKV Özel Okullarında gerçekleştirileceğini açıklayan Yabancı Diller Bölüm Başkanı Selin Yaman “Öğrencilerimize yönelik Mayıs ayında gerçekleştirilmesi planlanan ancak pandemi süreci nedeniyle ertelenen sınavımız bu hafta osunu gerçekleştirilecek olup sınava katılacak olan öğrencilerimize başarılar diliyoruz” dedi.

Mayıs 2020’de yapılması planlanan ancak pandemi nedeniyle ertelenen Cambrıdge Assessment Englısh Sınavlarının 24 Ekim 2020 cumartesi günü GKV Özel Okullarında yapılacağını ifade eden Yabancı Diller Bölüm Başkanı Selin Yaman “Her yıl 130’dan fazla ülkede 5 milyondan fazla aday Cambridge Assessment English sınavlarına katılmaktadır. Dünya çapında 20,000’den fazla üniversite, işveren, bakanlık ve diğer organizasyonlar adayların İngilizcede yeterliliklerinin kanıtı olarak Cambridge Assessment English sertifikalarını kabul etmektedir. Tüm sınavlar, dil yeteneğinin tanımlanmasında kullanılan uluslararası standart olan Avrupa Ortak Dil Çerçevesine (CEFR) uygundur. Cambridge Sınavları’nın tamamı, yabancı dil öğretiminde esas olan; okuma(reading), yazma (writing), dinleme (listening) ve konuşma(speaking) gibi dört temel beceriyi ölçmektedir. Cambridge English, benzersiz bir İngilizce öğretme, öğrenme ve değerlendirme sistemidir.

Cambridge Yeterlik Sınavları, yabancı dil eğitimimizde mükemmeliyet sağlamak ve dil öğrenimini bütün olarak topluma fayda sağlayacak şekilde teşvik etmek amacıyla 16 Mayıs 2020’de gerçekleştirmeyi planladığımız ama sonrasında pandemi dolayısıyla ertelediğimiz Cambridge Assessment English sınavları 24 Ekim 2020 Cumartesi günü okulumuzda gerçekleştirilecektir. Uygulanacak sınav programında öğrencilerimiz; Pre A1 Starters, A1 Movers, A2 Flyers, A2 Key for Schools, B1 Preliminary for Schools kategorilerinde sınavlara gireceklerdir. Sınava girecek tüm öğrencilere başarılar dileriz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.