Son güncellenme :07.06.2021 16:27

Anasayfa > Genel > GKV Ortaokulu ve Liselerinde Yüz Yüze Eğitim Heyecanı

07.06.2021 Pts, 16:27

GKV Ortaokulu ve Liselerinde Yüz Yüze Eğitim Heyecanı

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından geçen hafta yük yüze eğitime başlayan ilkokul öğrencilerini bu hafta ortaokul ve lise öğrencileri izledi. GKV Özel Okulları ortaokul ve lise öğrencileri de alınan önlemler ışığında seyreltilmiş sınıflar halinde bugün yüz yüze eğitime başladı.

 

Koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri çerçevesinde kademeli normalleşme kapsamında ortaokul ve liselerde de bu gün düzenlenen törenlerle yüz yüze eğitime başlandı. Bu kapsamda Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları bünyesinde faaliyet gösteren GKV Özel Ortaokulu ve GKV Özel Liseleri öğrencileri de alınan önlemler eşliğinde yüz yüze eğitime başlamanın heyecanını yaşıyorlar. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki “Milli Eğitim Bakanlığımızın yaptığı açıklamanın ardından geçen hafta ilkokul öğrencilerimiz alınan önlemlerle yüz yüze eğitime başlamıştı. Okullarımızda yüz yüze eğitim “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu’ndaki koşullar doğrultusunda ve seyreltilmiş gruplarla sürdürülmektedir. Bu gün ise ortaokul ve liselerimizde eğitim öğretim gören öğrencilerimiz alınan önlemler ve uygulamalarla eğitim öğretime başladılar. Okullarımız 18 Haziran 2021 tarihinde 2020-2021 eğitim öğretim yılını tamamlayarak öğrencilerine karnelerini verecektir. Dünya genelinde yaşanan ve hepimizi yakından etkileyen bu saygından kurtulmanın tek yolu üzerimize düşen görevleri hakkıyla yapmakla ve kurallara harfiyen uymakla mümkündür. Diliyoruz ki 2021-2022 eğitim öğretim yılını tamamen yüz yüze eğitim olarak gerçekleştiririz” dedi.

Günün erken saatlerinde okullarına gelen öğrenciler uzun süredir ayrı kaldıkları arkadaşları ve öğretmenleri ile görüşürken zillerin çalmasıyla birlikte alınan önlemlerle birlikte derslerine başladılar. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu ve Liselerinde eğitim görmekte olan öğrenciler de uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.